Sayonara.cz


Archiv rubriky ‚Co čtu’

4 hodinový pracovní týden !

Publikováno 25. 3. 2013, autor: Petr Kolenatý, kategorie Co čtu, Efektivní využití času, Tipy, rady a návody, Zdraví a životní styl | Žádný komentář

Cože, je tohle vůbec možné? Nevěřil jsem vlastním očím, když jsem poprvé četl název stejnojmenné knihy od  Timothy Ferrise. Kniha popisuje, jak by téměř každý duševní pracovník mohl přeuspořádat svůj přístup k práci a získat spoustu času k dobru. Protože pokud vykonáváme práci, při které není potřeba sedět v kanceláři, otevírá se nám pole nových možností. Jen ve zkratce. Když nesedím v kanceláři, ale budu například pracovat z domova, mohu si zvolit čas pro práci sám. Pokud mě bude někdo kontrolovat, kontrola probíhá na straně splněných úkolů, které byly přiděleny na určitý časový úsek. Zvládnu-li tyto úkoly za kratší dobu, zbývající čas je „můj“. Kniha poskytuje návod, jak si uspořádat život tak, abychom mohli méně pracovat a více žít. Některé návrhy a postupy je ale třeba brát s rezervou, protože ceny jsou uváděny v dolarech a tudíž to pro nás nemusí být zase až tak výhodné. Kniha je napsána velice čtivě, autor se dotýká Paretova principu, poskytuje vodítko pro tvorbu vlastního produktu a možnosti jeho prodeje a dává zajímavé tipy na webové stránky se souvisejícími programy a články. Dále uvádí možnost rozjet online obchod bez nutnosti mít sklad nebo se starat o vyřizování objednávek. Zase to je trochu ideální pohled, sami možná tušíte, že bez práce nejsou koláče. Spíše jsem z knihy pochopil toto: když člověk rozjede nějaký slibný byznys a po čase by jej jeho firma dokázala bohatě uživit, je čas přenechat firmu schopnému vedení a jen dohlížet, nikoli řídit. Potom máte volno a můžete užívat život plnými doušky. Když se vám tohle nepodaří, protože pracujete stále jako zaměstnanec pro někoho, nevadí. Alespoň občas byste si měli najít trochu času na tzv. minidůchod a vyrazit někam na cesty. Nebo dělat to, co jste vždy chtěli, ale nedostávalo se na to peněz nebo času. Prostě trochu si plnit své sny.

Doporučuji tuto knihu všem, komu není lhostejné, jak mnoho a v jakém prostředí pracuje.

Tagy: , , , , , , , , , ,


Učíte se snadno cizí jazyky?

Publikováno 12. 2. 2013, autor: Petr Kolenatý, kategorie Co čtu, Co řeším, Tipy, rady a návody | Žádný komentář

Přidávejte své komentáře pod tento článek, jaké metody učení se vám nejvíce osvědčily!

Před nedávnem jsem se dostal na stránky Sylvy Ficové a zběžně pročetl její e-book zdarma, ve kterém nabízí čtenářům základní rady, jak se efektivně učit anglicky. Najdete v něm různé zdroje učebních textů, poslechových nahrávek, videí apod. Celý e-book není obsáhlý, ale přesto poskytuje cenné informace.

Mě osobně se osvědčily články uveřejňované na Breakingnewsenglish.com, ale chci se podívat i na další odkazované zdroje z výše uvedené knihy, abych mohl recenzovat autorčina doporučení.

Budu velmi zvědav na komentáře pod tímto článkem, jestli jsou pro vás cizí jazyky hračka, nebo naopak oříšek, který ne a ne rozlousknout.

Zdroj: www.Kolenaty.eu

(c) copyright – all rights reserved

Tagy: , , , , ,


Jak se stát mistrem ve svém oboru? Mimo řadu – Malcolm Gladwell

Publikováno 26. 11. 2012, autor: Petr Kolenatý, kategorie Co čtu | Žádný komentář

Chcete být špičkou ve svém oboru? Potřebujete na to 10.000 hodin. Proč někdo uspěje a jiný ne? Protože byl ve správný čas na správném místě! Jak je to možné?